<< PŘEDCHOZÍ

7. Toulání ulicemi

I když je tu řada význačných muzeí, já nebyla v žádném z nich a přes to nemám pocit, že bych o něco přišla. Vždyť všude v ulicích Barcelony je umění. Moderní i staré, je tu od každého něco. A toulky tichými uličkami i rušnými bouřícími obchodními bulváry, to je dokonalé divadlo samo od sebe. V ulicích města si sáhnete na tep Barcelony, poznáte ji skrz naskrz.

8. Montjuik

Tenhle park na vrcholu kopce, kam se můžete vypravit lanovkou, je oázou klidu. Je tu ticho, jsou tu parky, fontány. Pokud si chcete maličko vydechnout a odpočinout si od rámusu tohoto jinak rušného velkoměsta, jste tady správně. Navíc je odtud nádherný výhled na město a jsou tu dvě významná muzea, včetně toho věnovaného Joanu Miró.


9. Přístav

Barcelona je přímořská metropole omývaná vlnami Středozemního moře. Je tu velký přístav s pěší zónou, nákupním střediskem či obřím akváriem. Dá se tu popíjet káva s výhledem na moře. Milovníci tohoto živlu, kteří chtějí být víc aktivní, si mohou zajít do nedalekého muzea námořnictví. Tady se dozví třeba to, jak se opravovala děravá loď přímo na moři.

10. Pláž

Kde je moře, tam je samozřejmě i pláž. Ta barcelonská je tu ale vyrobena uměle z dovezeného písku. Najdete ji kousek od přístavu. Surfaři tu surfují, i když je zima, jiní hrají fotbal nebo jen tak lenoší. Běžci tu běhají už od rána, pejskaři venčí své miláčky, rodiče s dětmi si tu hrají. Je to náhle úplně jiný svět. Uvolněný a pohodový. Chvilku jste v rušném velkoměstě a najednou se ocitnete na dovolené u moře.

A také v galerii, protože na plážích i v okolí je spousta soch a moderního umění. To prostě už k tomuhle městu patří. Umění na ulici na každém kroku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *