Lyžování

Hhttp://www.nev-dama.cz/Data/strediska/80/IT_Bormio_tem1.jpgora Cima Bianca nabízí několik zajímavých, především červených tratí. Na severním svahu se mj. nachází i jedna trať, mířící přímo z vrcholu až k Bormiu. Po hřebeni se táhnou široké sjezdovky s mírným sklonem, ze kterých se občas odpojí prudší sjezdovky. Centrální proud pak začne být strmější a ještě před průjezdem lesem se rozvětví v několik cest. Jedna z nichnese název Stelvio a jedná se o závodní trať, určenou ke sjezdu mužů.

Další trať vede kolem západního, členitého svahu Cima Bianca. Od hlavního proudu se odděluje už v horních partiích a vede lesem až k centru areálu, k hotelové mezistanici Bormio 2000. Sjezdovka Stelvio ji míjí a klesá až k mezistanici Ciuk a odtud až do údolí.

Sjezd o celkové délce 10 km se zkrátka dá všemožně kombinovat. Pokaždé vás tak čeká jiná cesta a zážitek. Síť sjezdovek čítá dohromady na 35 km, což není až tak moc, ale díky různým variantám skýtá pokaždé jiný sjezd.

V roce 2005 se zde konalo Mistrovství světa v alpském lyžování. Díky tomu se upravoval přepravní park, který prošel velkou rekonstrukcí. Byla zde zřízena přibližovací kabinka tři expresní sedačky.

Zábava

Bormio disponuje všemi druhy zábav klasického města. Relativně nedávno zde byly zbudovány termální lázně, které čerpají teplé prameny nad Bormiem. Právě tam se nachází staré lázně, známé už z dob Římanů, kteří je objevili. Bormio je vlastně pomyslným centrem regionu Alta Valtellina, jenž nabízí společenský skipas.

Další střediska

Pokud budete mít příležitost, navštivte bezcelní středisko Livigno.Najdete zde množství sjezdovek o celkové délce 115 km s kvalitním přírodním sněhem, moderní sedačkové lanovky a mimo to i možnost nakoupit si bez CLO benzín, cigarety nebo alkohol.

Santa Caterina nabídne lehce sportovní sjezdovky. Toto účelově vystavěné středisko se nachází v údolí Valfurva s nadmořskou výškou 1740 metrů. Hodně lidem bude název Santa Caterina Valfurva znít povědomě. Právě zde se konaly první zimní Hry bez hranic s českou účastí.

Na severním svahu Cresta Sobretta najdete zase trať pro sjezd žen, kterou obsluhuje kabinková lanovka. Areál Ciama Piazzi (můžete se setkat i s názvem San Colombano nebo Valdidentro) se může pochlubit poklidnou atmosférou. Je položen o něco níže a není tolik navštěvován. Zdejší sjezdovky ocení především rodiny s dětmi a vyznavači carvingu. Nachází se v okolí lesa, takže se vám zde bude příjemně lyžovat i za horšího počasí.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *