Řídíte-li se heslem „sportem ku zdraví“, pak se jistě nemůžete dočkat, až letos opět vyrazíte na zasněžené svahy. Nechceme vás strašit, ale raději vám připomeneme rizika, která vám při lyžování reálně hrozí. Zároveň se dozvíte praktické tipy, jak je minimalizovat.

Úrazy hlavy

Srážka se stromem, případně dopad hlavou na tvrdou zem, může skončit fatálně. V lepším případě z toho vyváznete „jen“ s otřesem mozku, což také není zrovna příjemné. Před velkým neštěstím vás přitom může ochránit přilba. Pokud jste ji doposud nenosili, měli byste začít. Pořídíte-li si přilbu s chráničem obličeje, získáte ochranu proti odřeninám na zledovatělém sněhu.

Úrazy očí

„Povinnou“ výbavou každého lyžaře by měly být také brýle. Ty chrání oči od poranění větví a stejně tak před hůlkami ostatních lyžařů. Sluneční brýle navíc brání oslepení slunečními paprsky, což je častým důvodem zranění na svahu.

Úrazy páteře

Riziko zlomených nohou a rukou bohužel minimalizovat nelze (pouze jezdit opatrně), ale ošklivému poranění páteře můžete předejít pomocí k tomu určenému chrániče. Měli byste si ho pořídit i přesto, že možná nejezdíte rychle. Protože na tom v momentě, kdy vás smete jiný lyžař, vůbec nesejde.

Bez kvalitního pojištění ani ránu

Pojištění na hory by mělo být při lyžování v zahraničí naprostou samozřejmostí. Spoléhat se na kartičku pojišťovny není dobrý nápad, protože nezahrnuje zásah horské služby ani přepravu vrtulníkem. Navíc jsou z ní hrazeny pouze služby poskytnuté ve státních zdravotnických zařízeních. A jak je dobře známo, v blízkosti horských středisek působí především soukromé kliniky.

Důkladně si však pročtěte seznam aktivit, které zahrnuje standardní pojištění zimních sportů. Bez příplatku je lyžování po vyznačených trasách, ovšem freeride si musíte připojistit.

Pojištění do zahraničí online vaši dovolenou neprodraží a naopak vám dá jistotu, že případná ošetření nebudete muset hradit z vlastní kapsy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *