Oba masívy opřádají četné legendy a střeží lyžařský areál s mírným zalesněním a mnoha bohem zapomenutými zákoutími. Co se týče sjezdovek, převládají především modré a červené, což bude jistě více vyhovovat nenáročným lyžařům. Zdejší svahy nepřevyšují (až na jeden) nadmořskou výšku 2000 metrů, takže začátkem jara začíná sníh tát, přestože jsou svahy uměle zasněžovány.

Lyžování

Středisko se rozkládá v jižní části Dolomit pod Civettou, obrovským masivem. Zdejší kopce jsou spíše nesměle se tyčící a jen řídce zalesněné. Všechny jsou důmyslně propojeny 80 km sjezdovek. Při západním okraji je tusristy vyhledávané městečko Alleghe, při východním pak najdete Selva di Cadore nebo Zoldo. Celý areál se rozkládá na těchto pahorcích a lyžování slibuje spíše pohodový zážitek. Sjezdovky jsou rozmístěny na všech světových stranách a tvoří jakousi síť.

Na těch frekventovanějších svazích najdete většinou expresní sedačkové lanovky či kabinky. Na těch méně navštěvovaných ještě najdete klasické staré vleky, se kterými se už v Itálii často nepotkáte.

Celý areál působí velmi klidně, což je způsobeno především rozprostřením sjezdovek po celé oblasti, takže nikde netvoří žádnou velkou koncentraci.


Pravděpodobně nejfrekventovanější oblastí je kolem pahorku Col dei Baldi, odkud vede z Alleghe kabinová lanovka a expresní sedačka. Z Alleghe pak po severní straně vede množství tratí od slalomové až po klasickou modrou, která s jemným obloukem kopíruje tvar svahu.

Z Col de Bei pak vede lehká modrá sjezdovka na Monte Fertazza, odkud se můžete vydat do údolí po červené sjezdovce. K Monte Fertazza vede sedačková lanovka a je u něj asi nejkrásnější carvingové hřiště ve směru na Pescul. Přímo na Fertazze najdete horskou chatu, před níž se každým rokem na jaře zbuduje sněhový bar. Ochutnávka zdejších domácích destilátů rozhodně stojí za to!

Z Coi dei Baldi dále vedou cesty do Palafavery, ze kterých je nádherný výhled. Palafavera má velmi členitou červenou sjezdovku.

Dále se z Coi dei Baldi vedou cesty do Zoldy, velkého epicentra celé oblasti. Dominantu tvoří vrcholek Crep di Pecol. Nahoru vás doveze 12-místná kabinka a dolů se klikatí černá a červená sjezdovka. Z opačného kopce klesá červená sjezdovka k Col della Grava s červeným letištěm a dále přes stejnojmenný vrcholek přes takřka liduprázdné tratě všech úrovní, které vás dovedou až ke kraji areálu, který se nachází na jih od Zolda.

Ubytování

Ubytování v této oblasti zajišťují především střediska Alleghe, Palafavera, Zoldo a Selva di Cadore. Dá se říci, že Civetta je lyžaři méně navštěvovaná především proto, že zde není taková nabídka ubytování, jako v jiných oblastech. Najdete zde sice hotely a apartmány ale penziony s levnější cenou za bytování zde téměř nenajdete.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *