Kde Berlín najdeme?

Berlín je hlavní město Německa a je obklopen spolkovou zemí Braniborsko. V Berlíně je plno památek, kultury. Berlín je z jednou evropských křižovatek a vlivný politický město v Evropě. Poznejte v Berlíně plno muzeí, obchodů, památek, a míst kde můžete nalézt odpočinek v podobě zelených parků.

Co stojí za to navšívit.


Při návštěvě Berlína nesmíte zapomenout navštívit Braniborskou bránu, která je asi největším symbolem města. Teda krom jeho historie. Byla postavena 1734 a několikrát přestavěna. Spolu se zbytky Berlínské zdi (postavená v roce 1961 a stržená v roce 1990. ) je symbolem rozdělení Berlína, Německa i Evropy na Východ a Západ.

Centrem dnešního Berlína je Alexaderplatz, což je náměstí kterému vévodí televizní věže a chrám Panny Marie. Místní třída Kurfürstendamm je velkým nákupním, společenským a obchodním centrem města. Při návštěvě nesmíte vynechat místa jako Pergamonské muzeum a Egyptské muzeum. Další zajímavá věc v Berlíně je Muzeum Erotiky. Krásná je i botanická a zoogická zahrada. Dále tu najdete Říšský sněm, třídu Unter den Linden která vede od Braniborské brány, Zámek Charlottenburg a mnoho dalších zajímavostí.

Pro ty, kteří mají rádi moderní architekturu je tu Postupimské náměstí plné komerčních budov s množstvím pasáží uliček a galerií. Berlín je správná volba pro ty, kteří chtějí prožít euro víkend blízko České republiky a za nízkou cenu.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *