V České republice máme mnoho míst, které je třeba vidět. Mezi těmito místy se nachází i oblíbené Beskydy, které jsou nejen českými turisty velice vyhledávané. Rok co rok sem jezdí stovky či dokonce tisíce turistů, kteří si chtějí vyjít nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu. Většina z nich však bohužel na tento vrchol vystupuje stále po stejné cestičce, přesto je tolik tras, po kterých se na Lysou horu dá dostat. Pojďme si je představit!

Bezručův výplaz

Nejoblíbenější trasou je rozhodně Bezručův výplaz, který je využívaný nejvíce. Vede totiž přímo z Ostravice pod Lysou horou, tudíž se na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd dostanete asi nejrychleji a určitě po této trase  nezabloudíte. Trasa je dlouhá zhruba osm a půl kilometru a označená je červenou barvou.

Trasa okolo skautské mohyly

Pokud toužíte po trochu delší trase, měli byste vyjít z Frýdlantu nad Ostravicí, protože odtud vede jedenáctikilometrová trať přímo na Lysou horu. Tato trasa je označená značkou modré barvy a vede kolem velice známé skautské mohyly Ivančena.

Po náročné, byť krátké trase

Jestli vám osm a půl kilometru přijde hodně a jedenáct kilometrů by vás doslova zabilo, existuje trasa, která je dlouhá jenom sedm kilometrů a vede po žluté značce. Musíme vás však upozornit na to, že je náročná – pro začátečníky není vhodná. Na druhou stranu je okořeněna krásnými výhledy, které vám náročnou cestu zpříjemní.

Kde se u Lysé hory ubytovat?

Pokud jste takoví nadšenci do turistiky, že byste chtěli projít všechny tři trasy během jednoho víkendu, měli byste v Beskydech přespat. Kvalitní ubytování vám nabízí rekreační centrum Sepetná, v němž se můžete ubytovat jak v hotelu, tak i v penzionu nebo je zde možnost ubytovat se v příjemném bungalovu nebo v chatě, jestliže nedáte dopustit na své soukromí. Byskydy jsou příjemným místem na dovolenou.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *