Přecpané pláže během hlavní sezóny nejsou nic pro vás? Raději si na chvíli během zimních dní odskočíte na sluncem vyhřáté pláže, kde zapomenete na teploty hluboko pod bodem mrazu? V tom případě se nechte inspirovat seznamem míst, kde to žije i v prvním měsíci v roce.

Egypt

První zemí, která vám poskytne naprosto perfektní podmínky i pro zimní radovánky je Egypt. Během ledna vás tu čekají velice příjemné teploty, které se mohou pohybovat i okolo 25 °C. Teplota moře pak může dosahovat 20 až 22°C. Jsou to sice nižší hodnoty, než na které jsme zvyklí v létě, stále však vhodné k několika osvěžujícím tempům. 

Obecně doporučujeme zavítat do míst, které jsou ochráněny před přímým větrem z moře, který by mohl teploty výrazně změnit. Proto bude mnohem lepší volbou zavítat do letovisek, která mají přístup k Rudému moři, které je sevřeno mezi dvěma kontinenty. 

Z těch známějších letovisek to může být Hurghada či Marsa Alam, za návštěvu by však jistě stála i letoviska Quesir či Hadaba. Chystáte-li se cestovat s dětmi, předem si zjistěte, zda vámi vybraný hotel poskytuje i zimní programy s animátory v případě, že byste rádi měli chvíli jen pro sebe a nevěděli jste, jak vaše ratolesti zabavit.

Kanárské ostrovy

I ostrovy jsou místem, kde se dají strávit zimní měsíce. Kanárské ostrovy jsou toho perfektním důkazem. Ať navštívíte Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote či Fuerteventuru, můžete počítat s teplotami okolo 23 °C. Teplota moře však málokdy přesáhne hranici 20 °C. Počítejte však s tím, že čím více do vnitrozemí půjdete, tím větší bude zima. Jestliže byste si při návštěvě Tenerife v lednu rádi vyšlápli na vrchol Pico de Teide, pamatuje na to, že teploty mohou být i pod bodem mrazu. 

Pro pohodovou dovolenou u moře však nejvíce doporučujeme buď jižní pobřeží Tenerife, tedy letoviska Costa Adeje, Los Cristianos nebo Las Galletas, či ostrov Gran Canaria, kde na vás například v letovisku Maspalomas čekají rozlehlé písečné pláže. 

Kapverdské ostrovy

Nyní se přesuneme téměř k samotnému rovníku, konkrétně na Kapverdské ostrovy, které leží v 15° severní šířky. Tento fakt zapříčiňuje, že i během zimních měsíců tu panují velice příjemné teploty, konkrétně během ledna tu na vás čeká až 27 °C. Teplota okolního moře dosahuje až 24 °C, málokdy klesne pod 20 °C, což je dobrá zpráva pro všechny vášnivé plavce. 

Celkově nejoblíbenější lokalitou, která vede také v nabídkách cestovních kanceláří, je oblast okolo letoviska Santa Maria na ostrově Sal. Milujete-li však nekonečné procházení se po pláži, vydejte se na nejvýchodnější ostrov Kapverd – na Boa Vista. V posledních letech je tu budováno velké množství luxusních hotelových resortů, které jsou přitom dostupné za velmi dobrou cenu. Proto si tak můžete užít jak aktivní poznávání ostrova, tak i dny plné odpočinku v hotelových bazénech s lahodným drinkem v ruce. 

Dominikánská republika

Chladné lednové počasí naprosto vybízí k tomu nasednout na letadlo a vydat se daleko za oceán do exotických končin. Co takhle Dominikánská republika? Ta vám i během ledna nabídne perfektní podmínky pro slunění na pláži a chytání bronzu. 

V lednu tu teplota vzduchu může totiž dosahovat až úžasných 30 °C. A voda? Ta je jako kafe. Teplota okolního moře během celého roku neklesne pod 25 °C, konkrétně v lednu se může vyšplhat až na skvělých 28 °C. No není to sen? 

Místní pláže jsou navíc opravdu rozmanité. Od dlouhých písečných pláží až po ty, které jsou lemované vysokými skalisky. To své si zde zkrátka a jednoduše najde opravdu každý. Dominikánská republika je navíc vyhlášená také díky výrobě rumu. Určitě tedy neváhejte, pohodlně se usaďte v plážovém baru a nechte se unášet výtečnou chutí tohoto z cukrové třtiny vyráběného moku.

Mauricius

Poslední destinací, kterou bychom vám k lednové dovolené doporučili, je bezpochyby Mauricius. Tento tropický ráj se nachází přibližně 900 km východně od Madagaskaru a pravý milovník bohaté přírody, která byla vytvořena následkem sopečné činnosti, si toto místo zamiluje na první pohled. 

Podmínky pro dovádění v moři a slunění se na pláži tu navíc začátkem roku budou naprosto perfektní! Teplota vzduchu dosahuje až 28 °C, zatímco teplota vody má okolo 27 °C. Prostě ideální kombinace pro načerpání nových sil. 

Mauricius navíc nabízí nespočet aktivit, které je možno během pobytu podniknout. Dejte si trochu do těla a vydejte se do vnitrozemí do hor, kde se vám naskytnou dechberoucí výhledy. Pro milovníky zvířat doporučujeme park Casela, kde budete fauně blíž než kdykoli předtím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *