Zimních středisek a sjezdovek plnohodnotného evropského stylu, který tak často vidíme v Itálii a Rakousku, najdeme v Rusku pomálu. Na jednu stranu je v Rusku hodně bohatých, ovšem ještě více lidí je tam chudých. Ovšem bohatí chtějí podpořit v Rusku turistický ruch, a proto začínají vytvářet kvalitní zimní střediska, která se kvalitou mohou srovnávat s těmi rakouskými. Ano, všechno nejde rychle a najdete jich zde většinou málo, ovšem kvalitně a cenově jsou velmi příznivé. Je jen otázkou několika let a můžeme se v Rusku těšit na opravdu hodně kvalitní zimní střediska a komplexní areály.http://www.oltatravel.com/upload/snow5.jpg


Mezi ty vůbec nejznámější zimní střediska patří ty kavkazská v okolí Dombaje (na západu) a sever v Baksan Elbrus. Pokud řeknete před adrenalinovým lyžařem slovo „Kavkaz“ pak si pište, že si vzpomene na adrenalinové lyžování pomocí vrtulníku. Kavkaz totiž hostí vůbec nejvíce těchto adrenalinových jízd, a pokud projdete náročným školením, pak si můžete tuto parádičku vyzkoušet také. Není nic adrenalinovějšího, než jet rychlostí automobilu mezi stromy a tvořit velmi náročný slalom, při kterém jde doslova o život. Ano, není to lyžování pro každého, ovšem kdyby bylo, tak uznejte samy, že by to nebyla taková zábava. Samozřejmě nemohu zmínit jen lyžaře, ale také snowboardisty, kteří tuto disciplínu milují také! Díky tomu je Kavkaz velmi silným soupeřem americkému Coloradu.

V Moskvě si můžete užít skoky na lyžích. Sice ne jako účastník, ale pouze jako divák při závodech, ovšem i tak je o co stát a na co se dívat! Tyto skoky na lyžích se nejčastěji pořádají ve vysočině Vorobjevi.

Pokud vás omrzí lyžování, snowboardování, či běžkařské aktivity, pak můžete zavítat do trochu jiných disciplín. Zkuste si vyjít na nějaký vrcholek, či ledovec pomocí sněžnic. Nic není tak adrenalinové, jako toulka nedotčenou přírodou, při které musíte dávat pozor. Medvědi a vlci jsou v ruské Sibiři jako doma a na tento fakt je potřeba brát zřetel! Kvůli bezpečnosti doporučuji najmout si průvodce. Ten vás dokáže nejenom ochránit a poznat nebezpečí, ale také vás dokáže kvalitně provést úseky, které opravdu stojí za to!

Horolezectví a toulky rozeklanými ruskými horami jsou také velmi krásné a populární. Pohoří Kavkaz, Altaj, Sajan a Stanovoj nabízejí fantastická panoramata a senzační prostředí pro provozování horolezectví. Garantuji vám, že se z jejich krásné přírody posadíte přímo na zadek a budete s otevřenými ústy pozorovat krásu před sebou. O to také jde, protože jen tak si můžete odpočinout od celoročního stresu. Vrcholky poloostrova Kamčatka jsou také dech beroucí. Díky tomu dostáváte opravdovou paletu míst, kam v Rusku zamířit nejenom za lyžováním a snowboardováním, ale také například za méně známým horolezectvím.

Navštivte Rusko a pokuste se zažít něco nového! Je přeci krásné poznávat nové kouty země, které jsou možná drsné, ovšem tak krásné, že na svou dovolenou v Rusku nikdy nezapomenete!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

One Reply to “Kam na netradiční zimní dovolenou? Například do Ruska!”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *