Zimní stres, vánoční večírky a přípravy na svátky, advent … prosinec je měsíc, když na dovolenou někde v teple většina lidí nemyslí. Ačkoliv právě prosinec, tedy období do Vánoc a prázdnin, je čas, během kterého je cestování do oblastí s příjemným počasím levnější než jindy. To právě proto, že na něj tehdy myslí málokdo.

Vánoce a Silvestr projdou a najednou chlad a tma zalézají pod kůži, stávají se horší obhajitelném. Strávit alespoň pár dní, kde je teplejší a světlejší, se stává snem mnoha a mnozí ho i promění na realitu. Byť na druhém konci světa, ale tehdy třeba naplánovat alespoň dva týdny dovolené. Přinášíme pár tipů, kde si lze zimu zpříjemnit.

Blízko a s příjemným klimatem

I bez toho, aby člověk strávil dlouhé hodiny v letadle a pak překonával pásmovou nemoc, se dá uniknout ze středoevropského nečasu. Například na Kanárské ostrovy nebo ještě blíže – na Madeiru. Ta je vzdálena při přímých letech jen čtyři hodiny cesty z Vídně, Kanárské ostrovy o něco dál.


Voda v moři, tedy v Atlantském oceánu, je sice studená, jen pro otužilců, ale teplota vzduchu příjemná, nad 20 stupňů Celsia. Co je také příjemné, je fakt, že slunce zde zapadá až po šesté, denní světlo trvá přes deset hodin.

Z Kanárských ostrovů doporučujeme ten nejznámější Gran Canarii a u nás nejméně známý – Lanzarote. Gran Canarii pro svou přírodní rozmanitost – jsou zde písečné duny jako v Africe, palmové háje, hornatý střed ostrova, příjemné vesnice. Jen je třeba zabránit střediskům, architektonickým hříchem minulosti, jako je Playa de Inglés, které patří mezi největší turistické konglomerace ve Španělsku. Lepší možnost je například vedlejší Maspalomas, které sousedí se světoznámými kanárskými písečnými dunami, zda půvabná vesnička Puerto de Mogan s přízemními modro-bílými domy a přístavem jachet, protkaná kanály.

Mnozí považují Lanzarote za nejzajímavější kanárský ostrov pro jeho sopečnou krajinu, ale kromě toho jsou tu krásné i dlouhé písečné pláže. Zajímavé je, že domácí ho ubránili před masovým turismem, velké turistické komplexy a hotely jako jinde zde nenajdete. Mnohem více je apartmánových ubytováni a tím i mnoho restaurací a obchůdků. To, že je zde méně masového turismu, je zásluha i místního rodáka – architekta Cesara Manriqueho. Kromě toho, že na ostrově nechal výraznou stopu v podobě svých děl, se velmi zasazoval proti výstavbě velkých hotelů. Návštěva místa (neboť těžko mluvit o domě), kde býval, a jeho nadace je „must“ pro každého milovníka architektury, ale i laika, neboť objekt uprostřed sopečného pole je opravdu zajímavý.

Madeira je ostrov pro všechny milovníky přírody, flóry a turistiky – od nenáročné, vedle Levada, což jsou místní zavlažovací systémy, kde je převýšení prakticky nula, po náročné túry v exponovaném horském terénu, ačkoli nejvyšší zdejší hora má nadmořskou výšku „jen“ něco přes 1 800 předmětů. Leden a únor zde určitě nejsou měsíce vhodné ke koupání, ale klima je příjemná.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *