Alpe d´Huez je střediskem skutečně mimořádných rozměrů a nabídek. Kvůli tomu možná budete mít problém s orientací, ovšem jde jen o zvyk. Alpe d´Huez určitě ocení především všestranní lyžaři, kteří milují volný terén a bohatou nabídku lyžařských možností.

Alpe d´Huez se z jedné strany dotýká masivu Grandes Rousses, který je po celý den zalit sluncem a k večeru získává rezavou barvu. Při jeho dolní části jsou terény spíš mírnější, kdežto čím výš, tím je jim dodáno na strmosti a skalnatosti. Tato pestrost terénů vás bezesporu překvapí a vy si budete moci zvolit buď cvičné louky, strmější sjezdovky nebo rovnou terény vhodné pro freeride. Celý areál je velmi dobře propojený, i když na první pohled může působit trochu chaoticky.

Přímo na Alpe d´Huez jsou soustředěny spíše modré a červené sjezdovky. Pokud hledáte něco strmějšího, vypravte se na Signal de l´Homme, protější vrcholek. Průměrně strmé sjezdovky pak naleznete na prostředních částech masivu Grandes Rousses, kde si budete moci užít malých kaňonů a skutečného požitku z lyžování! Pro skutečné odvážlivce je tu opravdová výzva v podobě převýšení 8 000 metrů a čtyřnásobného sjezdu z vrchu Pic Blancu do středisek na jeho úpatí.

Pokud se rádi kocháte vyhlídkami na Alpy, využijte vrcholu Pic Blanc, odkud je nádherný panoramatický výhled na Mont Blanc, La Meije, Ecrins, Matterhorn či Mont Ventoux – Větrnou horu.

O sníh tu většinou není nouze díky velmi kvalitnímu systému zasněžování. Mimo to jistě oceníte i zvláštní úpravu sjezdovek. Jedna jejich část je upravována k ránu, takže nabízí nezmrzlý a pěkně měkký sníh. Všechny ze sjezdovek jsou upravovány vyjma některých černě označených nebo těch, které nemají zrovna bohatou sněhovou pokrývku.

Středisko Alpe d´Huez a zábava

Samotné středisko Alpe d´Huez je velmi malebné, má množství dřevem obložených hotýlků či apartmánových domů. Středisko je díky své poloze po celý den zalito sluncem. Rezidence jsou umístěny přímo u sjezdovek, max. pár kroků od nich. Celé středisko je dokonale propojeno lanovkami a linkami skibusů s dopravou zdarma.

Ve středisku najdete naprosto všechno! Je zde dostatek obchodů, diskoték i barů. Najdete zde bazény, fitness i saunu nebo dětská centra.


Pokud lyžování není zrovna vašim koníčkem, ale jedete sem třeba s rodinou, nemusíte se obávat toho, že byste se tu nudili! Středisko je totiž bezvadně vybaveno i pro nelyžaře. Spousta míst se totiž dá projít pěšky nebo se na vrcholky můžete nechat vyvést lanovkami. Pobavit se můžete také např. při jízdě se psím spřežením. Zdejší atrakcí je také diskotéka přímo na sjezdovce! Pořádá se ve velkém iglú s barem, kde hraje hudba. Mezi tímto střediskem a sousedním Les 2 Alpes létá vyhlídkový vrtulník, který si můžete zaplatit. Cena je asi 65 euro za osobu a let trvá zhruba 15 minut. Navíc mezi těmito dvěma středisky funguje částečně společný skipas. Dopřát si můžete také vyhlídkový let letadlem.

Co se týče stravování, celé středisko je poseto menšími restauracemi a kiosky. Kupodivu zde nenajdete velké množství obřích restaurací, ale o to více tyto příjemnější a malebnější formy stravování.

Alpe d´Huez je střediskem, kde si užije opravdu každý jak začátečník, tak zkušený lyžař nebo děti, které se teprve lyžovat učí. Nudit se tu nebude ani člověk, který lyžovat neumí a přijel sem jen za zábavou. V Alpe d´Huez zkrátka najde každý to, co od zimního střediska očekává!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *