Rakouské Lungau se skládá ze čtyř samostatných středisek, které od sebe leží cca 5 až 10 km. Jsou pěkně rozložená do tvaru oblouku směrem na východní stranu. Všechny areály jsou důmyslně propojeny nejen silnicemi a skibusovou dopravou, ale i skipasem. K dispozici vám bude dohromady 147 sjezdovek, které se pravidelně upravují a svou kvalitou vás určitě překvapí.

Lungau rozhodně nemá provinční charakter. Stále se zde podnikají akce a vymýšlí nové projekty, takže se všednosti rozhodně bát nemusíte. Ve všech čtyřech centrech se plně soustředí na komfort pro lyžaře.

Katschberg – Aineck

V areálu Katschberg najdete síť lanovek a vleků, táhnoucí se od vrcholu hory Aineck. Ta sice v rámci Alp není ničím příliš zajímavá, ale lyžařům nabízí sjezdovky na dvou úbočích. V Katschbergu najdete pár luxusních hotelů, jejichž výstavba stále pokračuje. Lyžařům jsou k dispozici čtyři moderní sedačkové lanovky.

Sjezdovky jsou kvalitně upravovány a uměle zasněžovány.

Grosseck Speiereck

Tento areál disponuje vrcholem v nadmořské výšce 2 400 metrů, na který se lze dostat ze dvou stran. Jedna ze stanic lanovky je v obci St.Martin. O něco rychlejší jsou osmimístné gondoly, které zde slouží od roku 2000 a nachází se u Mauterndorfu. Sjezdovky jsou upravované a uměle zasněžované.

Mezi vrcholy Grosseck a Speiereck se nachází kaňon, skýtající skvělé možnosti pro milovníky freeride.


Ve vyšších partiích najdete plno skvělých tratí, které vás svou kvalitou zaručeně potěší. Jejich drobnou nevýhodou je snad jen návrat serpentinami, vedoucími přes les.

Fanningberg

K areálu Fanningberg se dostanete po horské silnici, vedoucí od obce Mariapfarr, a která stoupá asi 7 km do výšky 1 500 m.n.m. Silnice vás dovede až na vysokou terasu, kde od roku 1995 funguje lanovka Samsonjet.

Fanningberg vám dnes nabídne celkem 30 km tratí, čímž se v rámci Alp řadí spíše k menším střediskům. Zvláštností sjezdovek tohoto areálu je to, že celá třetina z nich je označena černě. Charakter těchto sjezdovek je díky náročnosti určen skutečně jen pro zkušené lyžaře.

Černé tratě mají samozřejmě i modré objížďky, po kterých mohou jezdit i začátečníci. Poblíž parkoviště najdete cvičiště pro děti. Je dost prostorné a má mírný svah, takže ideálně plní svůj účel.

Fanningberk zkrátka disponuje skutečně rozmanitými terény!

Lungau představuje slunnou stranu Salzburska. V současné době je již dobře dostupný a uzpůsobený všem kategoriím lyžařů!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *