Flaine

Samotné středisko Flaine vás svým vzhledem asi příliš neuchvátí. Stavby jsou zde betonové a vyloženě účelové, přednostně určené k ubytování turistů. Teprve až při jeho okrajích jsou více oku lahodící chatové zástavby.

Lyžování


Prostory k lyžování najdete hlavně v severní kotlině pod Les Grandes Platiers. Právě z těchto míst, které jsou též nazývány Balcon du Mont Blanc, se vám také naskytne krásný pohled na Mont Blanc. Jedná se také o zdejší hlavní lyžařskou křižovatku. Pokud byste se rovnou chtěli vydat za tím nejlepším, co vám Le Grand Massif nabídne, vydejte se na severní stranu Grandes Platiers, kde najdete sjezdovky skutečně vysoké kvality. Jsou jimi např. Styx, Mephisto, Faust nebo Belzebuth. S jejich možnostmi budete určitě po čertech spokojení!

Co se týče obtížnosti, jsou sjezdovky většinou označeny červeně. Jsou dostatečně dlouhé a dost prostorné i pro carving. Sněhu je zde obvykle dostatek až do půlky jara. Přímo mezi tratěmi lze narazit na velké plošiny, umožňující jízdu v prašanu a také zážitek z lyžování na ne mnohdy bezpečných místech v podobě velkých kamenných děr, které vám mnohdy připomenou trhliny v ledovci.

Pokud nejste zase až tak zkušený lyžař a hledáte spíš něco bezpečnějšího, vydejte se do okolí Tete de Lindars.

Další lyžařská střediska


Pokud vás už lyžování v oblasti Flaine omrzí, můžete vyzkoušet jedno z lyžařských středisek, které na něj navazují. Je jím např. Morillon, Les Carroz, Samoens. Tato střediska jsou s Flaine propojena vleky a lanovkami, kromě Sixt, kam vás z Flaine doveze skibus, ale zpátky už musíte na lyžích. Přesto se sem ale cesta vyplatí už jen kvůli krásnou přírodu, která toto středisko obklopuje. Mimo to má množství lyžařských tratí s 800 metrovým převýšením. Přímo z Les Grandes Platiers sem vede dlouhá trať s názvem Cascades, značená modře. Při jejím sjezdu budete brzy mimo dosah lanovek a ocitnete se v opuštěném údolí s nesmírně krásnou přírodou a nakonec budete moci projet mezi dvěma vodopády. Délka tratě je 14 km a převýšení 1 700 metrů. Při horním okraji není sjezd tak strmý a zhruba v polovině se nachází jezero Gers s telefonním spojením s nedalekou restaurací, odkud pro své hosty posílají skútr. Většinou je v sezóně restaurace obsazená, a tak se doporučuje si místa předem rezervovat.

Pokud si chcete užít skvělé lyžařské podmínky a možnosti, vždy dostatek sněhu a veškerý komfort, vyražte právě do francouzského Flaine!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *