Poblíž Schladmingu se nachází o něco menší střediska Fageralm, Planneram, Riesneralm nebo Stoderzinken i ledovec Dachstein.

Schladming, centrum celé oblasti, je městečko střední velikosti, mající především sportovní charakter, ovšem s dlouhou historií. Napojuje se na něj severní svah Planai o celkové výšce 1894 metry. Ten je opatřen kabinovou lanovkou, dvěma expresními sedačkami a několika a sedačkami a vleky. Nachází se zde hlavní červená sjezdovka, jejíž spodní část je označena černě a každý rok se na ni koná světoznámý noční slalom, které se účastní elita Světového poháru a každoročně asi padesát tisíc diváků.


Také tratě v okolí mají úhel velmi příjemný pro lyžování. Pokud jste vyznavači carvingu, pak i vy si zde přijdete na své. Najdete zde dostatek prostoru, přičemž Mitterhaus bývá obvykle méně rušný a navíc má novou sedačkovou lanovku. Dostatek místa k lyžování na prostorných sjezdovkách najdete i na Hauser Kaibling s nadmořskou výškou 2015 metrů. Najdete zde hlavní červenou sjezdovku, vedoucí od vrcholu, kde se nachází vysílač podobný tomu libereckému v České republice, až do údolí Haus im Ennstal.

Nejmenší ze čtyř vrcholů je Hochwurzen. Najdete zde červenou sjezdovku, linoucí se na severovýchodním svahu a vedoucí až do Rohrmoosu. Dopravu na ni zajišťuje tzv. pulzační lanovka. Sjezdovka vede až do Pichlu, odkud můžete pokračovat na Reiteralm. V Reiteralmu najdete hlavně červené sjezdovky. Na tomto místě také trénuje rakouská lyžařská reprezentace.

Čím se může Schladming pochlubit, je orientace sjezdovek na severní stranu, takže jsou vždy dobře zasněžené. Nachází se zde zasněžovací systém s největší kapacitou v Rakousku a sjezdovky jsou 100% pokryty technickým sněhem, takže zde zimní sezóna začíná už kolem půlky listopadu.

Pokud se na tomto místě budete nacházet, určitě neopomeňte návštěvu ledovce Dachstein. Najdete zde velký snowpark, spíše plošší tratě, a několik vleků. Mimo to se tu nachází i SkyWalk, 17 metrů vysoká panoramatická plošina ve volném prostoru, skýtající luxusní adrenalinový zážitek.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *