Popis skiareálu

V rámci Krušných hor je skiareál Klínovec největším lyžařským střediskem. Jeho přepravní kapacita za hodinu je 12500 osob. Od Prahy je toto středisko vzdálené cca 120 km ve směru na severozápad a je položeno u německých hranic, poblíž střediska Oberwiesenthal. K dispozici vám zde bude celkem 18 km většinou uměle zasněžovaných sjezdovek. Podmínky pro lyžování jsou zde každou zimní sezónu skvělé!


V posledních letech prošel areál modernizací, takže se o letošní sezóně můžete těšit na spoustu novinek! Funguje zde třeba nová 4-sedačková lanovka CineStar Express krytá oranžovou bublinou. Od letošního roku můžete využívat i 4-sedačkovou lanovku Suzuki s pojízdným kobercem. Její přepravní kapacita za hodinu je 2400 lyžařů! Posílen byl též zasněžovací systém, takže o sníh zde rozhodně nebude nouze!

Areál spolupracuje se sousedním areálem Oberwiesenthal a dohromady nabízejí na 27 km tratí. Najdete zde sjezdovky různých obtížností a k dispozici vám budou už i vícedenní permanentky.

Na své si přijdou všichni. Pro milovníky snowboardingu je ve skiareálu Klínovec k dispozici snowpark, disponující několika překážkami a skoky. Pro běžkaře je zde připraveno přes 30 km běžeckých tratí. Ve skiareálu funguje též skipark, kde jezdí vlek zdarma, a který zde byl zbudován pro ty nejmenší návštěvníky skiareálu. Děti se zde perfektně zabaví!

Pokud se sem vypravíte s celou rodinou, jistě oceníte možnosti rodinných jízdenek.

SKIAREÁL KLÍNOVEC má dvě nástupní místa, Jáchymov a Loučná pod Klínovcem kde naleznete bezplatná parkoviště dohromady pro asi 800 aut.

Cesta na KlinovecCesta na Klinovec

Ubytování

Nabídka ubytovacích kapacit je opravdu pestrá. Vzhledem k návštěvnosti skiareálu je velmi rozumné zajistit a rezervovat si ubytování s dostatečným předstihem!

Velké množství ubytovacích zařízení najdete v Loučné pod Klínovcem. Ubytovat se můžete např. v Apartmánovém domě Swertia, v Hotelu Nástup, v Penzionu Lenka, ve Sportcentru Klínovec, v Penzionu Max, Loučná nebo chatě Severka. Obecně lze bydlet už od 500/noc.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *